środa, 18 stycznia 2017

Nieco informacji o naszych produktach z betonu...

Materiał wiodący

Nasz wybór to beton architektoniczny, a także różnego rodzaju materiały pochodne jak na przykład granitobeton. Materiały te są od lat sprawdzone w nowoczesnym budownictwie. Buduje się z nich między innymi konstrukcje, które wytrzymują setki lat zanurzone w wodzie. Betony te zbrojone są włóknem szklanym i wzbogacane o substancje polepszające ich trwałość i wodoszczelność. Są odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone różnego rodzaju nowoczesnymi preparatami. Niektóre z nich wręcz nie wymagają żadnej impregnacji gdyż mają stuprocentową wodoodporność. Są to materiały nowoczesne, trwałe, o oryginalnej fakturze, posiadają zdolność do samooczyszczania.
Charakteryzują się dość dużą gładkością ale nie mają tak dużego połysku jak polerowany kamień, co dodaje im elegancji.
Fakturą i charakterystyką zbliżone są do lekko polerowanego piaskowca.
Betony architektoniczne są od dawna z powodzeniem stosowane w życiu codziennym. Mogą stanowić dekoracyjny element architektury wnętrz – wykonywane są z nich meble, posadzki, schody. Po odpowiednim utwardzeniu stosuje się je nawet na posadzki magazynów, gdzie opierają się wysokim obciążeniom. Jednocześnie są wytrzymałym elementem konstrukcyjnym.
Nagrobek "Gotycki" urnowy. Dodatkowo wazon i ławeczka na indywidualne zamówienie w zakładzie kowalskim, lakierowana proszkowo w kolorze srebrnym.
Projekt reliefu: Jakub "Hakobo" Stępień.
Z pewnością zapytają nas Państwo, czy beton architektoniczny można zastosować jako materiał na nagrobek?
Zdecydowanie tak. Jest to materiał wystarczająco wytrzymały.
Powierzchnia nagrobka naszej produkcji jest podobnie wytrzymała i nasiąkliwa jak powierzchnia nagrobka z piaskowca, podlega też podobnemu patynowaniu jak nagrobki z tego materiału.
Inną wielką zaletą betonu architektonicznego jest możliwość dowolnego, powtarzalnego kształtowania powierzchni i my właśnie tę cechę wykorzystujemy.
We współpracy z najlepszymi polskimi artystami tworzymy unikatowy wzór reliefu, który następnie zostaje wymodelowany przy pomocy betonu architektonicznego.
W ten sposób mogą Państwo stać się właścicielami małego dzieła sztuki nie ponosząc przy tym wygórowanych kosztów.
Nagrobek z betonu architektonicznego "Malowany Anioł". Projekt grafiki: Magda Beneda.


Zamówienie i inne usługi
Zamawiając u nas produkt nie muszą Państwo martwić się dalszym wykonawstwem. W Państwa imieniu skontaktujemy się z właściwym zakładem kamieniarskim będącym naszym przedstawicielem w Państwa okolicy. Zakład kamieniarski dokonuje montażu i udziela gwarancji na nasz produkt.
Na specjalne zamówienie, we współpracy z artystami, jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać dowolny nagrobek – z betonu architektonicznego jak również z innych typowych i nietypowych materiałów (szkło, metal, poliwęglan, marmur, czarny  jednolity granit typu Szwed).
Nagrobek "Opadły liść" inspirowany twórczością Coco Chanel. Wykonany z granitu impala płomieniowana oraz marmuru karraryjskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz